Akıl Oyunları

Aklım benimle oyun oynarcasına hayat garipleşmenin eşiğinde. Gördüğüm,  gerçektende gördüğüm mü, yoksa görmek istediğime göre değişiyor mu? Nasıl ayırt edebilirim ki? Çoğunluğun gördüğünü doğru kabul edip, kendimi yanlışlamalımıyım yoksa bilemedim. Ya çoğunun gördüğüde, gördüğünü sandığı şey değilde başka bir şeyse? Başka bir anlam ifade ediyorsa?

Görünenin ardında bilinmezliği görmeye çalışan kör gözler. Gördüğünü anlamlandırmak istediği gibi anlamlandırıp, gerçek anlamını sorgulamadan yoksayan akıl.

Aklım sen şöyle dur bir düşün…

Yorumlar

  1. yazdı

    Hey dostum senin derdin ne :) Neden metinlerin YGS Türkçe soruları gibi anlaşılması zor, neden sözlerin böylesine hırçın ve fabrika bacası gibi dumanlı… Gördüğün gerçekten gördüğün mü, yoksa aslında görmediğin mi bilemem ama sabah uyanıp aynaya baktığında ilk gördüğün kendin oluyorsan ozaman bitmişsindir işte… Çünkü ilk aynayı sonra yansımanı görmen gerek :) Haa, oda bir kopyadır neticesinde. İnsan gözlerini söküp kendine doğrultmadıkça asla aslını göremeyecektir bu dünyada. Yaradanın verdiği 2 göz sadece önünü görmene yeter. Gözlerinin hep sevdiğin insanları ve sevdiğin şeyleri görmesi dileklerimle :) 17.03.2015 – Mois’ten sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir